Bankovanie

Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z tela.

Bankovanie

Pod pojmom reflexná masáž rozumieme zásah vedení cez nervové spoje v  oblasti  zvolených reflexných oblúkov. Pri tejto masáži sa vyhľadávajú miesta so zmenenou citlivosťou kože. Tieto miesta nazývame reflexnými bodmi. Reflexnou masážou sa dá ideálne masírovať celé telo a stimulovať aj vnútorne orgány.

Bankovanie

Je špecifický druh klasickej masáže prevedenej vo vyššom tempe  a väčšou intenzitou. Vhodná je napríklad pri intenzívnych intervalových tréningoch vo fitness centrách a pri únave spôsobenej športovým výkonom.

Bankovanie

Je alternatívna liečiteľská metóda, ktorá využíva spojenie akupunktúrnych dráh s vnútornými orgánmi. Na terapiu sa používajú  sklené banky. Metóda funguje na systéme vákua. Sklená banka sa mierne nahreje a priložením na pokožku sa prisaje na priložené miesto. Pôsobením podtlaku dochádza k popraskanie drobných kapilár s malými krvnými výronmi.

Účinky bankovania:

 • odstraňuje bolesť
 • uvoľňuje spazmy /stuhnutia, skrátenia svalov a šliach/
 • čistí organizmus od usadených splodín látkovej výmeny

Bankovanie je vhodné aplikovať pri bolestiach hlavy, migrénach, astme, reume, kožných problémoch a chronickej únave.  Po absolvovaní terapie je potrebné si naordinovať výdatný pitný režim aspoň počas dvoch dní.

Bambusová masáž

Bambusová masáž má upokojujúce, obnovujúce a drenážne vlastnosti. Efektívne prispieva k tvarovaniu postavy, zmierňuje opuchy a celulitídu. Hladkými bambusovými paličkami v kombinácií s teplým olejom a aromatickými esenciami sa masíruje tvár, pokožka hlavy a celé telo. Rôzne veľkosti bambusu umožňujú meniť tlak na pokožku, čím sa stimuluje krvný obeh, zlepšuje sa cirkulácia lymfy, uvoľňuje sa napätie svalov a harmonizuje sa telo i myseľ.

Dochádza k celkovej relaxácii organizmu.

Bankovanie

Využíva s pri nej rád špecifických hmatov, ktoré stimulujú lymfatický systém, uvádzajú lymfu do pohybu a tým sa podieľajú na rýchlom odplavovaní odpadových látok z medzi bunkových priestorov kože a podkožia. Masážou sa skvalitňuje vzhľad kože a odstraňuje sa prejavy celulitídy. Tiež sa podporuje fyziologická funkcia tráviaceho, dýchacieho a vylučovacieho systému. Navodzuje sa stav celkového zdravia a odstraňujú sa migrenózne stavy. Ordinuje sa tiež ako liečebná procedúra lymfedému / opuchu tela/. Výsledky sa dostavia až po viac násobnom opakovaní.

Kinesiotaping je spôsob liečby založený na telu vlastných reparačných procesoch. Účinnosť sa prejavuje vďaka aktivácii nervovej a obehovej sústavy. Metóda vychádza z poznatkov kinesiologie, ako vedy uznávajúci význam tela a pohybu pri rehabilitácii a bežnom živote. Preto je tento funkčný taping nazývaný "kinesio" taping. Svaly neslúžia len k pohybu tela, ale tiež riadia žilový obeh a lymfatický tok, telesnú teplotu, atď Z tohto dôvodu akékoľvek zlyhanie správnej svalovej funkcie vyvolá najrôznejšie druhy zdravotných ťažkostí. V dôsledku tohto, kinesiotaping venuje veľkú pozornosť významu svalovej funkcie pre aktiváciu telu vlastných liečebných mechanizmov.

Bankovanie

Pri masáži hlavy jemne premasírujeme pokožku na temene hlavy, ktoré považujeme za pokračovanie tváre.  Vykonávajú sa jemne krúživé  pohyby ohnutými prstami. Zatláča  sa po celej pokožke temena od čela k šiji. Masáž ukončíme jemným prečesaním vlasov prstami striedajúcich rúk. Masáž je dosť energická  robí sa  na suchých vlasoch a človek sa po nej cíti osviežený a vzpružený.

Bankovanie

Je prístroj, ktorý sa používa pri liečbe fototerapiou. Biolampa dokáže svetlo usmerňovať tak, že všetky jeho lúče smerujú jedným smerom čo má za následok, že má liečive účinky. Takto usmernené svetlo má schopnosť preniknúť pod kožu do hĺbky 4,5 až 6 cm. Fototerapia / svetelná terapia/ má jedinečnú schopnosť prirodzene aktivovať samoliečebný potenciál ľudského organizmus.

Účinky biolampy:

 • analgetický účinok / potlačenie bolesti/
 • protizápalový /aktivácia prirodzených faktorov : rozšírenie  ciev, urýchlenie látkovej výmeny   
 • biostimulačný / podporuje a urýchľuje vývoj buniek poškodených tkanív

  Čo všetko biolampa lieči?

 • urýchľuje  regeneráciu buniek
 • urýchľuje hojivé procesy
 • zmierňuje bolesť
 • odstraňuje podliatiny, zvýšené svalové napätie
 • posilňuje a stabilizuje kostné a väzivové tkanivo
 • stabilizuje krvný tlak
 • posilňuje a zlepšuje imunitný systém